Wczasy w Zakopanem - wszystko co musisz wiedzieć o letnim wypoczynku w górach


Stolica Tatr zimą kusi cudownymi widokami zaśnieżonych gór, ale dostęp do nich jest wówczas ograniczony. Latem natomiast wszystkie szlaki czekają na turystów, spragnionych wyzwań, pięknych krajobrazów oraz długich wędrówek. Piesze wycieczki to nieodłączny element wczasów w Zakopanem.

Ruszamy w góry

Szlaki turystyczne pokrywające góry i doliny Tatr mają bardzo zróżnicowany stopień trudności, dzięki czemu każdy może spróbować swoich sił w górskich wędrówkach. Osoby niedoświadczone, rozpoczynające dopiero swoją przygodę lub niechętne do dużego wysiłku mogą wybrać przejście Doliną Kościeliską lub Doliną Chochołowską, czy też wybrać się nad Morskie Oko. Bardziej doświadczonym polecamy przejście przez Czerwone Wierchy, wejście na Kasprowy Wierch lub Kopę Kondracką. Zaprawieni w wędrówkach górskich też nie będą zawiedzeni! Orla Perć lub wejście na Rysy to wymagające trasy dla doświadczonych turystów górskich.

Zostajemy w mieście

Zła pogoda, zakwasy w nogach lub po prostu chęć błogiego lenistwa sprawiają, że postanawiacie zostać dziś na dole. Z pewnością nie będziecie się nudzić w Zakopanem. Znajdziecie tu bogatą ofertę kulinarną – ze szczególnie wartą uwagi kuchnią regionalną (pierogi z bryndzą – palce lizać!). Możecie też odwiedzić podczas wczasów w Zakopanem lokalne mueza, m.in. Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem, Muzeum Stylu Zakopiańskiego w willi Koliba, Muzeum Karola Szymankowskiego w willi Atma, Willa Harenda, Willa Oksza. Spragnieni błogiego relaksu mogą natomiast wybrać się do okolicznych term.

Co zabrać do Zakopanego?

  • buty górskie – z odpowiednim bieżnikiem, które pozwolą bezpiecznie pokonywać szlaki,
  • plecak – żeby móc schować do niego wodę, kanapki, czekoladę na szlak,
  • kurtkę przeciwdeszczową – bez różnicy czy na Krupówkach, czy na szlaku, jeśli złapie Cię deszcz, będziesz potrzebować ochrony,
  • śpiwór – jeśli planujesz aktywne wczasy w Zakopanem, uwzględniające noclegi w schroniskach,
  • ciepłe i lekkie ubrania – podczas letniego urlopu w Tatrach musisz liczyć się z chłodnymi wieczorami oraz porankami, a pogoda w górach bywa bardzo zmienna.

4/26
CLOSE